domů Návody Fotíme poprvé fireshow

Fotíme poprvé fireshow

od Ondřej Sova

Chystáte se fotit poprvé fireshow a nevíte jak na to? V období pálení čarodějnic je ideální čas pro focení této fascinující podívané. Na co se připravit, aby se fotky povedly, to si ukážeme v dnešním článku.

Pokud jdete poprvé fotit fireshow, tak by vám neměl v batohu rozhodně chybět stativ a objektiv s nasazeným ochranným filtrem (UV filtr). Možná vás nyní napadne, proč zmiňuji filtr jako nutnost pro focení těchto akcí. Důvod je prostý. Hořící náčiní se před zapálením namáčí v petroleji nebo lampovém oleji a může se stát, že po uhašení vám tato látka  nedopatřením pošpiní čočku. Není to časté, ale můj známý na to doplatil.

Než začnete fotit, je nutné si uvědomit pár věcí, které jsou spojené s fireshow.

  1. Fireshow není jen náhodné máchání, každá sestava se skládá z triků. Trik má začátek a konec a pokud vycítíme začátek triku a správný čas, mohou nám dráhy ohně vykouzlit nádherné tvary. Je dobré se snažit fotit s delšími časy okolo 4 a více sekund.
  2. Pozor na pohyb. Měli bychom volit vždy takové ohnisko, aby nám účinkující nemohl utéct ze snímku.

Krátký čas

V případě prvního obrázku je jasně viditelný špatně použitý čas. V tomto případě jsem zvolil krátký čas. Prokreslení triku není úplné, naznačena je pouze první fáze.

Použitý čas 0,3 s

Dlouhý čas

V druhém případě jsem naopak zvolil nevhodně dlouhý čas. Deset sekund vytvoří ohnivou kouli, pro někoho to může být zajímavé, ale jinak je to bezvýznamná fotka.

Použitý čas 10s

Správně zvolený čas

Poslední fotografie demonstruje, jak můžeme zachytit celý trik. Plameny olizují hlavního aktéra a trik je vyjádřen ohnivou květinou.

Použitý čas 1,6s

You may also like

3 komentářů

MM 8.11.2011 - 17.27

Dobré rady.

odpovědět
Neira 20.10.2012 - 11.55

děkuji za rady. fitím ohňovky a zatím se mi to moc nedaří (teda, některé fotky jo, ale jiné jsou hrozné).
akorát bych spíš potřebovala vědět, jak to udělat aby člověk co zrovna točí, plive nebo podobně, nebyl rozmazaný. zatím se mi to podařilo jen párkrát a většinou když děcka točily přímo pro mě a moc se nehýbali.

odpovědět
best sushi in orlando fl 28.1.2014 - 0.13

We have to goo very far to find the equipment to fuji sushi
the side of the Pacific Ocean.

odpovědět

Zanechat komentář